Halk Şöleninde Eğlenceye Doydular

Maltepe’nin 18 mahallesinde devam eden “Cumhuriyet Benim” festivali kapsamında, Fındıklı Mahallesi’nde “Halk Şöleni” yapıldı. Geç saatlere kadar süren etkinlikler kapsamında konser veren Erdem Eskimez, sevilen şarkılarıyla izleyenleri mest etti. 


Fındıklı Mustafa Zengin Ortaokulu’nun bahçesinde gerçekleştirilen şölen kapsamında kurulan oyun alanında eğlenen çocuklar, neşeli kurabiyeler, ebru ve yaratıcılık atölyeleriyle eğlenceye doydu. Gün boyu süren etkinliklere katılan vatandaşlar, Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı destanını ve milli mücadele yıllarını şiirsel bir dille anlatan “Kuruluştan Kurtuluşa Bir Aşktır Cumhuriyet” tiyatro oyunu, Sevgi Kafkas Dans Grubu, ritim atölyeleri ve Erdem Eskimez konseri ile eğlenceli bir gün yaşadı. İzmir marşını hep birlikte söyleyen öğrenciler, “Cumhuriyet benim” diye haykırdılar.   


YAŞAM MERKEZİ MÜJDESİ


Cumhuriyet Halk Şöleni’nde Fındıklı halkına müjde veren Başkan Kılıç, “Türkiye’de bir ilke imza atarak Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş yılını bir aylık festival programıyla Maltepemizin her köşesinde kutluyoruz. 94. yıl müjdesini Fındıklı mahallemize veriyoruz. Mustafa Zengin Ortaokulu yanındaki boş araziye Fındıklı Yaşam ve Spor Merkezi inşaa edeceğiz. Bu yaşam merkezinde vatandaşlarımızın düğünlerini yapabileceği bir alan, kreş, etüt merkezi ve spor alanları olacak” dedi.