Kardeş Şehirler BULGARİSTAN

BULGARİSTAN HEYETİ MALTEPE'DE AĞIRLANDI
 
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Bulgaristan'ın Burgas ve Plovdiv kentlerinden gelen heyeti ağırladı. Belediyenin davetlisi olarak İstanbul'da bulunan heyet üyelerine yemek veren Kılıç, Maltepe'nin bu iki kentle kardeş şehir olacağını açıkladı. 
 
Bulgaristan Burgaz Belediye Başkanı Malko Tlihovo, Porwanoi Belediye Başkanı Angel Paparov, Bulgaristan Meclis Başkanı Decho Petrow,Bulgaristan Plovdiv Valisi Vencislav Kaymakanov'un aralarında bulunduğu heyetle oldukça sıcak bir atmosferde gerçekleşen yemekte, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç kısa bir konuşma yaptı. Bulgaristan'dan gelen heyeti Maltepe'de ağırlamaktan gurur duyduklarını kaydeden Kılıç, kardeş şehir olmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.
 
Yapılan davete teşekkür eden Plovdiv Valisi Vencislav Kaymakanov da, ''Türkiye ve Bulgaristan ilişkiler bakımından iyi bir noktada yer almaktadır. Avrupa Birliği üyesi olmamızdan kaynaklı vergi muafiyetimizden, Türk yatırımcılarının yararlanmasını isteriz" dedi. Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz'in de katıldığı yemekte, eş güdüm içerisinde yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Bulgar heyeti yemeğin sonunda, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'a çeşitli hediyeler verdi.